Om forsamlingshuset

Salten Skov forsamlingshus har eksisteret i rigtig mange år og været samlingssted for beboerne i området. Det er det heldigvis stadigvæk. Forsamlingshuset bruges blandt andet af beboerne i lokal samfundet til fællesspisninger, julehygge, fastelavn, fodboldkampe og meget mere. Lokalerne udlejes også ud til alle interesserede, der kunne tænke sig at holde barnedåb, konfirmation, rund fødselsdag eller sølvbryllup i flotte omgivelser. Der er et velfungerende køkken med alt hvad man har brug for til at holde en stor fest. Der er plads til omkring 150 mennesker. Se mere under Udlejning

Hvis du ikke vil gå glip af noget og løbende blive opdateret på arrangementer og nyheder, så synes godt om vores Facebook-side.

Vil du vide mere om udlejning, booke lokaler eller bare har generelle spørgsmål, så skriv en mail på saltenskovforsamlingshus@gmail.com og vi vender tilbage hurtigst muligt.

Du finder forsamlingshuset her:

Skærmbillede 2015-07-29 kl. 20.04.40

Skriv et svar